تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟ امروزه تاکید بیشتر سئو بر تولید محتوا با کیفیت است. تولید محتوای با کیفیت باعث می شود که رتبه وبسایت شما به طور چشمگیری افزایش پیدا کند. برای همین اکثر مدیران وبسایت ها یکی از بخش های خود را به تولید محتوا اختصاص داده اند و سعی می کنند که بلاگ نویسان با تجربه ای را در این زمینه استخدام کنند.

مرکز مطالعات و تحقیقات مشترک وابسته به اتحادیه اروپا به نقل از سازمان توسعه و همکاری اقتصادی OECD مفهوم تولید محتوا چیست؟ را اینگونه خلاصه میکند:

“تولید محتوا مجموعه تمام فعالیت هایی است که منجر به تولید ،توزیع و نشر انواع محتوا از جمله صدا ، متن، موسیقی، ویدیو و سایر خدمات مرتبط با انتقال اطلاعات می شود.

با این توضیح مختصر متوجه می شویم محتواها امروزه از قدرت بالایی برخوردار هستند اما نکته اساسی در تولید و نشر آنها دانش لازم برای تشخیص چگونگی انتقال محتوا به مخاطب است پس یک محتوا پرداز موفق به عوامل موثر در تولید محتوا توجه کافی دارد .

همانطور که یک  نقاش برای کشیدن طرح مورد نظر خود ابتدا خطوط اولیه را ترسیم میکند بعد به کشیدن  طرح نهایی می پردازد تولیدکنندگان محتوا هم باید طرح و راه‌هایی برای تولید محتوای مورد نظر در ذهن داشته باشند که اصطلاحا به آنها “ایده” میگوییم.

داشتن ایده مناسب  اولین قدم در تولید محتوای مطلوب است

در کنار داشتن ایده مناسب به نکات مهم دیگری هم باید توجه داشت که از جمله آنها میتوان به نوشتن عنوان جذاب ، رعایت اصول نگارشی و شناخت خصوصیات جامعه هدف محتوای مد نظر اشاره کرد .

اگر نگاهی به لیست پرفروش ترین کتابها بیندازیم به راحتی درک میکنیم که اکثر مردم کتاب‌هایی را خریداری می کنند  که  عنوان جذاب تری دارند تولید محتوا نیز از این قاعده کلی پیروی میکند عنوان باید به قدری خلاقانه و جذاب باشد که مخاطب تا انتهای مطلب را بدون خستگی و با اشتیاق دنبال کند اصطلاحا “عنوان” حلقه اول زنجیره  محتواست پس عنوان باید موجی ایجاد کند تا دست مخاطب از ابتدای مسیر تا انتهای آن در دست شما باشد .

بعد از عنوان:

بدترین شیوه تولید محتوا کپی کردن و بهترین شیوه آن نوآوری است.

محتوا بهتر است حاوی مطالب معتبر باشد یک محتوا نویس موفق به اندازه کافی روی موضوع مورد نظر تسلط دارد و میتواند به شیوه ای ساده پیام مورد نظر را در حجمی مطلوب ارایه دهد.

با توجه به گستردگی مطالب مرتبط با  تولید محتوا در قسمت های مقالات آموزشی وب سایت این مفهوم را گسترده تر توضیح میدهیم.

گروه مارکتینگ نام گستران با داشتن دانش کافی در رابطه با تجربه کاربری و استراتژی های گوگل  و خلاقیت بهترین خدمات را در زمینه تولید محتوا به مشتریان خود ارائه میدهد.

در این زمینه کارشناسان ما به صورت رایگان به شما مشاوره میدهند

در نهایت قابل ذکر است که تبلیغات اینترنتی در دنیای رو به رشد امروز یکی از اساسی ترین نیاز هر تجارتی میباشد. هم چنین در بازار اینترنتی سرعت یکی از مهمترین نکاتی است که باید به آن توجه کرد.

پس برای شروع عجله کنید تا از دیگر رقبا عقب نمانید

برای مشاوره رایگان
با ما تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری مشخص شده اند *

ارسال نظر