برای تبلیغات کسب و کارم در فضای آنلاین چه کارهایی میتونم انجام بدم!؟

در بخش قبل ابزار های دیجیتال مارکتینگ رو دیدید اما اگر نمیدانید بازاریابی اینترنتی را از کجا شروع کنید، به احتمال زیاد هنوز هدف خود را به طور دقیق مشخص نکردید و در نتیجه مخاطبان خود را نمیشناسید.

چرا که اگر هدف و مخاطبانتان مشخص باشد، با ریز کردن خصوصیات مخاطبان میتوانید متوجه شوید که آنها دقیقا چه میخواهند، در کجا حضور بیشتری دارند و….

شناخت مخاطب یا بازار هدف

در واقع شما میبایست مشتریان خود را بخش بندی کنید و نسبت به علایق آنها استراتژی بازاریابی خود را پیاده سازی کنید، به عنوان مثال کوکاکولا مشتریان خود را به صورت زیر بخش بندی کرد:

  • بخش بندی جغرافیایی: آّبمیوه Oasis که برای جوانان کارمند در سن ۲۰ تا ۳۰ سال طراحی شده و بیشتر در انگلیس و ایرلند عرضه می شود
  • کوکا زیرو: برای نوجوانانی که نمی خواهند مصرف کالری بالایی داشته باشند
  • کوکا رژیمی: بزرگسالان در سن ۳۰ الی ۵۰ که به طعم اهمیت می دهند اما سلامتی محصول را نیز مد نظر قرار داده اند.
  • نیروزا: جوانان ورزشکار با سن ۱۳ الی ۲۷
  • مینوت مید: کودکان زیر ۱۰ سال و بزرگسالان بالای ۴۰ ، به علت سلامتی محصول و راحتی در حمل
  • درآمدی: درآمد بالا: استفاده از نوشابه قوطی
  • درآمد پایین: استفاده از نوشابه شیشه ای

توجه کنید که مخاطبان خودتون رو با توجه به ویژگی های مختلف دسته بندی کنید ( مکان جغرافیایی، سن و …) تا بتوانید نسبت به علایق آنها نه تنها محصول و خدمات بهتری به آنها ارائه کنید بلکه آنها را در دنیای آنلاین ساده تر پیدا کنید.

هدف و مخاطبان خود را میشناسم

حال اگر هدف و مخاطبان خود را میشناسید تازه میتوانید به تبلیغات خود فکر کنید، چرا که در حال حاضر میدانید که با توجه به علایق مخاطبانتان در کدام شبکه های اجتماعی حضور پر رنگ تری دارند و…..

نکته ی دیگری که در برنامه ریزی تبلیغات خود میبایست به آن توجه کنید، بودجه تبلیغاتی شماست.

اگر بودجه تبلیغاتی شما محدود است بهتر است با یک مشاور تبلیغاتی و متخصص بازاریابی اینترنتی مشورت داشته باشید. (البته نه اینکه اگه بودجه نا محدود بود همه کار  رو باهم انجام بدید)

در قسمت ابزار های دیجیتال مارکتینگ آنلاین ، ابزار مورد نظر خود را انتخاب کنید تا اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

اگر شما وقت خواندن مطالب را ندارید میتوانید در قسمت درخواست مشاوره ، اطلاعات خود را ثبت کنید تا مشاورین ما با شما تماس بگیرند اما پیشنهاد میکنیم حتما قبل از اینکار در اسرع وقت مطالب را مطالعه کنید.

این مطالب جهت راهنمایی شما نوشته شده